Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-3 (CD-2) - Sofia, Bulgaria - 24-26 November 2017
 
Heats 500 meter Junior E Boys
  3 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final, plus the 2 fastest thirds)
 Race 89, Group 1     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 Gabor LISZLI  SZKE57.004Q
2.2104 Vasilii KRAMER  PET57.229Q
3.324 Momchil GEORGIEV  BUL1:00.297q
 Race 90, Group 1     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1103 Aleksandr KAZMIN  PET56.895Q
2.227 Nikolas TOSKOV  BUL57.675Q
3.3127 Yusuf Remzi INIK  TUR57.935q
4.426 Daniel KRASTEV  BUL1:03.939
 Race 91, Group 1     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Assen GIUROV  BUL55.570Q
2.257 Mate VAGFALVI  SZKE57.640Q
3.3126 Toprak Efe EROGLU  TUR-     
 
Semi Final 500 meter Junior E Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 96, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.156 Gabor LISZLI  SZKE55.888Q
2.2103 Aleksandr KAZMIN  PET56.038Q
3.3127 Yusuf Remzi INIK  TUR58.167 
4.424 Momchil GEORGIEV  BUL1:00.401
 Race 97, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Assen GIUROV  BUL54.722Q
2.257 Mate VAGFALVI  SZKE56.750Q
3.327 Nikolas TOSKOV  BUL57.816 
4.4104 Vasilii KRAMER  PET57.915
 
Final 500 meter Junior E Boys
 Race 188, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1126 Toprak Efe EROGLU  TUR58.808 
2.226 Daniel KRASTEV  BUL1:01.639
 Race 189, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1127 Yusuf Remzi INIK  TUR57.723 
2.2104 Vasilii KRAMER  PET57.748
3.327 Nikolas TOSKOV  BUL57.963
4.424 Momchil GEORGIEV  BUL58.152
 Race 190, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.125 Assen GIUROV  BUL53.42234 
2.256 Gabor LISZLI  SZKE53.79521
3.3103 Aleksandr KAZMIN  PET54.57713
4.457 Mate VAGFALVI  SZKE56.0928
 
Distance Classification 500 meter Junior E Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.25 Assen GIUROV  BUL1341|1|153.422
2.56 Gabor LISZLI  SZKE2211|1|253.795
3.103 Aleksandr KAZMIN  PET3131|2|354.577
4.57 Mate VAGFALVI  SZKE482|2|456.092
  Final, Group 2
5.127 Yusuf Remzi INIK  TUR13|3|157.723
6.104 Vasilii KRAMER  PET22|4|257.229
7.27 Nikolas TOSKOV  BUL32|3|357.675
8.24 Momchil GEORGIEV  BUL43|4|458.152
  Final, Group 3
9.126 Toprak Efe EROGLU  TUR13|158.808
10.26 Daniel KRASTEV  BUL24|21:01.639


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
Sebra Sports
Customboots.de
pb-event
Hunter
Maplez
SpeedSkatingShop