Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 3 - Gdansk, Poland - 4-5 November 2017
 
Heats 500 meter Junior C Boys
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 102, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Michal NIEWINSKI  JUV49.462Q
2.282 Tomasz NAZARUK  JUV49.760Q
3.38 Szymon HYJEK  AZSO55.123 
4.4132 Karol WISNIEWSKI  ORZEL58.401
5.521 Wiktor MROCZKOWSKI  BLYSD1:07.956
 Race 103, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1130 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL53.118Q
2.280 Mateusz KODA  JUV54.787Q
3.319 Kacper JANASZ  BLYSD1:00.956 
4.420 Bartlomiej KUCINSKI  BLYSD1:06.344
581 Kacper LAJEWSKI  JUVDNS
 Race 104, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.179 Kacper GLOWACKI  JUV51.734Q
2.277 Filip DABROWSKI  JUV52.049Q
3.376 Jakub CABAN  JUV52.672 
4.4141 Marek ZGRZYWA  STOCZ54.523
5.523 Adam WOLEK  BLYSD1:04.812
 Race 105, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Adrian SIEKIERKO  JUV51.198Q
2.243 Jakub EKSTOWICZ  GIZ52.499Q
3.385 Jakub SULIMA  JUV1:02.333 
4.422 Bartosz RUSNAK  BLYSD1:07.294
5.5131 Arkadiusz RYBAK  ORZEL1:15.278
6.678 Filip FILIANOWICZ  JUV1:28.756
 
Semi Final 500 meter Junior C Boys
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 116, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1130 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL48.950Q
2.282 Tomasz NAZARUK  JUV49.139Q
3.343 Jakub EKSTOWICZ  GIZ52.828 
4.477 Filip DABROWSKI  JUV1:09.488
 Race 117, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Michal NIEWINSKI  JUV49.247Q
2.284 Adrian SIEKIERKO  JUV49.418Q
3.379 Kacper GLOWACKI  JUV49.581 
4.480 Mateusz KODA  JUV-    
 
Final 500 meter Junior C Boys
 Race 123, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Michal NIEWINSKI  JUV47.29334 
2.2130 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL47.44621
3.384 Adrian SIEKIERKO  JUV50.82813
482 Tomasz NAZARUK  JUVP
 
Distance Classification 500 meter Junior C Boys
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.83 Michal NIEWINSKI  JUV1341|1|147.293
2.130 Jedrzej BOROWIECKI  ORZEL2211|1|247.446
3.84 Adrian SIEKIERKO  JUV3131|2|349.418
4.82 Tomasz NAZARUK  JUVP2|2|P49.139
  Semi Final, Group 1
5.79 Kacper GLOWACKI  JUV31|349.581
6.43 Jakub EKSTOWICZ  GIZ32|352.499
7.77 Filip DABROWSKI  JUV42|452.049
8.80 Mateusz KODA  JUV42|454.787
  Heats, Group 1
9.76 Jakub CABAN  JUV3352.672
10.8 Szymon HYJEK  AZSO3355.123
11.19 Kacper JANASZ  BLYSD331:00.956
12.85 Jakub SULIMA  JUV331:02.333
13.141 Marek ZGRZYWA  STOCZ4454.523
14.132 Karol WISNIEWSKI  ORZEL4458.401
15.20 Bartlomiej KUCINSKI  BLYSD441:06.344
16.22 Bartosz RUSNAK  BLYSD441:07.294
17.23 Adam WOLEK  BLYSD551:04.812
18.21 Wiktor MROCZKOWSKI  BLYSD551:07.956
19.131 Arkadiusz RYBAK  ORZEL551:15.278
20.78 Filip FILIANOWICZ  JUV661:28.756


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
Evoskates
Sebra Sports
Maplez
pb-event
Hunter
SpeedSkatingShop