Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 3 - Gdansk, Poland - 4-5 November 2017
 
Heats 1000 meter Junior C Girls
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 4 fastest thirds)
 Race 126, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Sara SLIZEWSKA  JUV2:01.045Q
2.248 Milena BRZESKA  JUV2:01.184Q
3.3105 Zuzanna LUBAS  MOSIR2:02.049 
4.459 Dominika ZALESKA  JUV2:04.373
5.5139 Marta ROUGIER  STOCZ2:07.332
 Race 127, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:57.373Q
2.2106 Jagoda MATULA  MOSIR2:00.712Q
3.355 Maja SZPUDA  JUV2:00.942q
4.4138 Wiktoria DUNST  STOCZ2:04.893
5.533 Martyna TEJER  BLYST2:09.503
 Race 128, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1113 Alicja JASZTAL  ORL1:49.418Q
2.258 Kamila TYLMAN  JUV1:52.098Q
3.351 Zuzanna KRUPINSKA  JUV1:52.211q
4.4104 Emilia KAPALSKA  MOSIR1:52.828
5.51 Klaudia GIERCZAK  AZSO1:52.954
 Race 129, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1147 Maria DOBOSZ  UKSGN1:53.899Q
2.252 Ada MAJEWSKA  JUV1:54.160Q
3.350 Maja DABROWSKA  JUV1:55.011q
4.43 Aleksandra RADZISZEWSKA  AZSO1:55.288
5.5140 Paulina SUTULA  STOCZ1:58.339
 Race 130, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1137 Julia CIESLINSKA  STOCZ1:52.255Q
2.253 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV1:52.331Q
3.3107 Emma MAZUR  MOSIR1:52.961q
4.460 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV2:04.746
532 Marta REKAS  BLYSTP
 Race 131, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Julia MICHALSKA  AZSO1:57.489Q
2.249 Aleksandra CZABAN  JUV2:00.533Q
3.338 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ2:01.249 
4.456 Sara SZUMSKA  JUV2:03.069
5.514 Maria DZIEDZIC  BLYSD-    
 
Quarter Finals 1000 meter Junior C Girls
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 142, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1113 Alicja JASZTAL  ORL1:49.639Q
2.258 Kamila TYLMAN  JUV1:49.678Q
3.3106 Jagoda MATULA  MOSIR1:50.942 
4137 Julia CIESLINSKA  STOCZDNS
 Race 143, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:51.178Q
2.253 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV1:53.173Q
3.3107 Emma MAZUR  MOSIR1:53.682 
4.452 Ada MAJEWSKA  JUV2:09.577
 Race 144, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1147 Maria DOBOSZ  UKSGN1:59.736Q
2.249 Aleksandra CZABAN  JUV1:59.810Q
3.355 Maja SZPUDA  JUV2:00.053 
4.448 Milena BRZESKA  JUV2:01.340
 Race 145, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.12 Julia MICHALSKA  AZSO1:53.079Q
2.257 Sara SLIZEWSKA  JUV1:53.212Q
3.351 Zuzanna KRUPINSKA  JUV1:53.339 
4.450 Maja DABROWSKA  JUV1:56.473
 
Semi Final 1000 meter Junior C Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 166, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV1:55.207Q
2.22 Julia MICHALSKA  AZSO2:00.699Q
3.3147 Maria DOBOSZ  UKSGN2:04.251 
4.457 Sara SLIZEWSKA  JUV2:23.366
 Race 167, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:48.108Q
2.2113 Alicja JASZTAL  ORL1:49.657Q
3.358 Kamila TYLMAN  JUV1:51.500 
4.449 Aleksandra CZABAN  JUV1:56.247
 
Final 1000 meter Junior C Girls
 Race 178, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1:44.81534 
2.353 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV1:47.28821
3.42 Julia MICHALSKA  AZSO1:48.56713
4.2113 Alicja JASZTAL  ORL2:24.7448
 
Distance Classification 1000 meter Junior C Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.54 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1341|1|1|11:44.815
2.53 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV2212|2|1|21:47.288
3.2 Julia MICHALSKA  AZSO3131|1|2|31:48.567
4.113 Alicja JASZTAL  ORL481|1|2|41:49.418
  Semi Final, Group 1
5.147 Maria DOBOSZ  UKSGN31|1|31:53.899
6.58 Kamila TYLMAN  JUV32|2|31:49.678
7.57 Sara SLIZEWSKA  JUV41|2|41:53.212
8.49 Aleksandra CZABAN  JUV42|2|41:56.247
  Quarter Finals, Group 1
9.106 Jagoda MATULA  MOSIR32|31:50.942
10.51 Zuzanna KRUPINSKA  JUV33|31:52.211
11.107 Emma MAZUR  MOSIR33|31:52.961
12.55 Maja SZPUDA  JUV33|32:00.053
13.52 Ada MAJEWSKA  JUV42|41:54.160
14.48 Milena BRZESKA  JUV42|42:01.184
15.50 Maja DABROWSKA  JUV43|41:55.011
16.137 Julia CIESLINSKA  STOCZDNS1|NS1:52.255
  Heats, Group 1
17.38 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ332:01.249
18.105 Zuzanna LUBAS  MOSIR332:02.049
19.104 Emilia KAPALSKA  MOSIR441:52.828
20.3 Aleksandra RADZISZEWSKA  AZSO441:55.288
21.56 Sara SZUMSKA  JUV442:03.069
22.59 Dominika ZALESKA  JUV442:04.373
23.60 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV442:04.746
24.138 Wiktoria DUNST  STOCZ442:04.893
25.1 Klaudia GIERCZAK  AZSO551:52.954
26.140 Paulina SUTULA  STOCZ551:58.339
27.139 Marta ROUGIER  STOCZ552:07.332
28.33 Martyna TEJER  BLYST552:09.503
29.14 Maria DZIEDZIC  BLYSD55
32 Marta REKAS  BLYSTPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Maplez
Sebra Sports
Customboots.de
Evoskates
SpeedSkatingShop
Hunter
pb-event