Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
OGOLNOPOLSKIE ZAWODY RANKINGOWE 3 - Gdansk, Poland - 4-5 November 2017
 
Heats 500 meter Junior C Girls
  6 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Quarter Finals, plus the 4 fastest thirds)
 Race 86, Group 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 Kamila TYLMAN  JUV54.860Q
2.238 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ55.009Q
3.3106 Jagoda MATULA  MOSIR55.648q
4.41 Klaudia GIERCZAK  AZSO56.141
5.559 Dominika ZALESKA  JUV56.340
 Race 87, Group 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1147 Maria DOBOSZ  UKSGN52.559Q
2.253 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV54.948Q
3.350 Maja DABROWSKA  JUV55.522q
4.4138 Wiktoria DUNST  STOCZ55.667
5.53 Aleksandra RADZISZEWSKA  AZSO56.290
 Race 88, Group 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.160 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV54.657Q
2.2107 Emma MAZUR  MOSIR55.297Q
3.348 Milena BRZESKA  JUV55.756q
4.4137 Julia CIESLINSKA  STOCZ1:02.469
5.555 Maja SZPUDA  JUV1:11.009ADV
 Race 89, Group 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 Aleksandra CZABAN  JUV52.833Q
2.22 Julia MICHALSKA  AZSO53.366Q
3.356 Sara SZUMSKA  JUV56.738q
4.433 Martyna TEJER  BLYST57.695
5.514 Maria DZIEDZIC  BLYSD1:27.035
 Race 90, Group 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Sara SLIZEWSKA  JUV53.051Q
2.251 Zuzanna KRUPINSKA  JUV53.133Q
3.3140 Paulina SUTULA  STOCZ57.352 
4.4105 Zuzanna LUBAS  MOSIR57.670
5.532 Marta REKAS  BLYST1:04.303
 Race 91, Group 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV50.668Q
2.2113 Alicja JASZTAL  ORL54.193Q
3.3139 Marta ROUGIER  STOCZ56.939 
4.452 Ada MAJEWSKA  JUV1:04.817ADV
5104 Emilia KAPALSKA  MOSIRP
 
Quarter Finals 500 meter Junior C Girls
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 98, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.157 Sara SLIZEWSKA  JUV52.365Q
2.22 Julia MICHALSKA  AZSO53.852Q
3.350 Maja DABROWSKA  JUV54.120 
4.4113 Alicja JASZTAL  ORL54.219
 Race 99, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV49.812Q
2.253 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUV52.440Q
3.338 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ55.386 
4.4106 Jagoda MATULA  MOSIR55.454
5.555 Maja SZPUDA  JUV59.133
 Race 100, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.149 Aleksandra CZABAN  JUV53.028Q
2.2147 Maria DOBOSZ  UKSGN53.186Q
3.348 Milena BRZESKA  JUV53.648 
456 Sara SZUMSKA  JUVDNS
 Race 101, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.158 Kamila TYLMAN  JUV52.748Q
2.252 Ada MAJEWSKA  JUV52.980Q
3.351 Zuzanna KRUPINSKA  JUV53.231 
4.460 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV54.554
5.5107 Emma MAZUR  MOSIR1:11.829
 
Semi Final 500 meter Junior C Girls
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 114, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV50.157Q
2.257 Sara SLIZEWSKA  JUV51.413Q
3.352 Ada MAJEWSKA  JUV54.860 
4.42 Julia MICHALSKA  AZSO54.925
 Race 115, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1147 Maria DOBOSZ  UKSGN53.482Q
2.249 Aleksandra CZABAN  JUV53.959Q
3.358 Kamila TYLMAN  JUV54.950 
453 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUVDNF
 
Final 500 meter Junior C Girls
 Race 122, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.154 Hanna SOKOLOWSKA  JUV50.63834 
2.257 Sara SLIZEWSKA  JUV51.47921
3.3147 Maria DOBOSZ  UKSGN51.60513
4.449 Aleksandra CZABAN  JUV51.8398
 
Distance Classification 500 meter Junior C Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.54 Hanna SOKOLOWSKA  JUV1341|1|1|149.812
2.57 Sara SLIZEWSKA  JUV2211|1|2|251.413
3.147 Maria DOBOSZ  UKSGN3131|2|1|351.605
4.49 Aleksandra CZABAN  JUV481|1|2|451.839
  Semi Final, Group 1
5.58 Kamila TYLMAN  JUV31|1|352.748
6.52 Ada MAJEWSKA  JUV34|2|352.980
7.2 Julia MICHALSKA  AZSO42|2|453.366
8.53 Wiktoria SAPIEZYNSKA  JUVDNF2|2|NF52.440
  Quarter Finals, Group 1
9.51 Zuzanna KRUPINSKA  JUV32|353.133
10.38 Aleksandra MIERONOWICZ  GIZ32|355.009
11.48 Milena BRZESKA  JUV33|353.648
12.50 Maja DABROWSKA  JUV33|354.120
13.60 Gabriela ZEMIEROWSKA  JUV41|454.554
14.113 Alicja JASZTAL  ORL42|454.193
15.106 Jagoda MATULA  MOSIR43|455.454
16.107 Emma MAZUR  MOSIR52|555.297
17.55 Maja SZPUDA  JUV55|559.133
18.56 Sara SZUMSKA  JUVDNS3|NS56.738
  Heats, Group 1
19.139 Marta ROUGIER  STOCZ3356.939
20.140 Paulina SUTULA  STOCZ3357.352
21.138 Wiktoria DUNST  STOCZ4455.667
22.1 Klaudia GIERCZAK  AZSO4456.141
23.105 Zuzanna LUBAS  MOSIR4457.670
24.33 Martyna TEJER  BLYST4457.695
25.137 Julia CIESLINSKA  STOCZ441:02.469
26.3 Aleksandra RADZISZEWSKA  AZSO5556.290
27.59 Dominika ZALESKA  JUV5556.340
28.32 Marta REKAS  BLYST551:04.303
29.14 Maria DZIEDZIC  BLYSD551:27.035
104 Emilia KAPALSKA  MOSIRPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Maplez
Hunter
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
pb-event
Customboots.de
Evoskates