Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY 1 - CROATIAN OPEN - Zagreb, Croatia - 4-5 November 2017
 
Heats 1500 meter Junior C Girls
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 17, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Markéta FAJKUSOVÁ  KSB2:54.594Q
2.280 Lili OZSVATH  SZKE2:54.614Q
3.3115 Emma HYMPANOVA  PRE2:54.811Q
4.489 Eszter TOTH  TDKE2:55.002 
5.569 Bianka PALKOVICS  MTK3:02.661
6.668 Henriett CSASZI  MTK3:05.755
7.790 Ursa ERJAVEC  SLO3:11.629
 Race 18, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Barbara SOMOGYI  JSE3:05.948Q
2.235 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB3:06.047Q
3.367 Viktoria ALBERT  MTK3:06.154Q
4.481 Fanni PUSPOK  SZKE3:15.277 
5.5116 Monika KUCHAROVA  PRE3:18.588
6.610 Gabriela PRANTL  MET3:32.017
 
Final 1500 meter Junior C Girls
 Race 41, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Eszter TOTH  TDKE3:02.141 
2.269 Bianka PALKOVICS  MTK3:08.414
3.368 Henriett CSASZI  MTK3:11.539
4.481 Fanni PUSPOK  SZKE3:12.386
5.5116 Monika KUCHAROVA  PRE3:22.222
6.610 Gabriela PRANTL  MET3:28.482
790 Ursa ERJAVEC  SLOP
 Race 42, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Barbara SOMOGYI  JSE2:47.63234 
2.235 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB2:49.11521
3.367 Viktoria ALBERT  MTK2:49.22913
4.434 Markéta FAJKUSOVÁ  KSB2:49.6458
5.580 Lili OZSVATH  SZKE2:49.8755
6.6115 Emma HYMPANOVA  PRE2:51.7683
 
Distance Classification 1500 meter Junior C Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.51 Barbara SOMOGYI  JSE1341|12:47.632
2.35 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB2212|22:49.115
3.67 Viktoria ALBERT  MTK3133|32:49.229
4.34 Markéta FAJKUSOVÁ  KSB481|42:49.645
5.80 Lili OZSVATH  SZKE552|52:49.875
6.115 Emma HYMPANOVA  PRE633|62:51.768
  Final, Group 2
7.89 Eszter TOTH  TDKE14|12:55.002
8.69 Bianka PALKOVICS  MTK25|23:02.661
9.68 Henriett CSASZI  MTK36|33:05.755
10.81 Fanni PUSPOK  SZKE44|43:12.386
11.116 Monika KUCHAROVA  PRE55|53:18.588
12.10 Gabriela PRANTL  MET66|63:28.482
13.90 Ursa ERJAVEC  SLOP7|P3:11.629


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
Evoskates
Maplez
SpeedSkatingShop
Customboots.de
pb-event
Sebra Sports