Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY 1 - CROATIAN OPEN - Zagreb, Croatia - 4-5 November 2017
 
Heats 1000 meter Junior C Girls
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 173, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.151 Barbara SOMOGYI  JSE1:56.508Q
2.234 Markéta FAJKUSOVÁ  KSB1:56.623Q
3.3115 Emma HYMPANOVA  PRE1:56.863Q
4.469 Bianka PALKOVICS  MTK2:12.745 
5.581 Fanni PUSPOK  SZKE2:18.638
690 Ursa ERJAVEC  SLODNF
 Race 174, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.135 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB1:51.369Q
2.267 Viktoria ALBERT  MTK1:51.720Q
3.380 Lili OZSVATH  SZKE1:52.416Q
4.4116 Monika KUCHAROVA  PRE1:59.353 
5.568 Henriett CSASZI  MTK2:00.335
6.689 Eszter TOTH  TDKE2:08.503
7.710 Gabriela PRANTL  MET2:09.424
 
Final 1000 meter Junior C Girls
 Race 197, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.189 Eszter TOTH  TDKE1:52.614 
2.281 Fanni PUSPOK  SZKE1:55.711
3.3116 Monika KUCHAROVA  PRE1:58.195
4.469 Bianka PALKOVICS  MTK1:59.090
5.568 Henriett CSASZI  MTK1:59.502
6.610 Gabriela PRANTL  MET2:11.985
 Race 198, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.451 Barbara SOMOGYI  JSE1:50.26434 
2.135 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB1:51.63621
3.267 Viktoria ALBERT  MTK1:51.70313
4.534 Markéta FAJKUSOVÁ  KSB1:51.8828
5.380 Lili OZSVATH  SZKE1:52.2165
6.6115 Emma HYMPANOVA  PRE1:54.6333
 
Distance Classification 1000 meter Junior C Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.51 Barbara SOMOGYI  JSE1341|11:50.264
2.35 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB2211|21:51.369
3.67 Viktoria ALBERT  MTK3132|31:51.703
4.34 Markéta FAJKUSOVÁ  KSB482|41:51.882
5.80 Lili OZSVATH  SZKE553|51:52.216
6.115 Emma HYMPANOVA  PRE633|61:54.633
  Final, Group 2
7.89 Eszter TOTH  TDKE16|11:52.614
8.81 Fanni PUSPOK  SZKE25|21:55.711
9.116 Monika KUCHAROVA  PRE34|31:58.195
10.69 Bianka PALKOVICS  MTK44|41:59.090
11.68 Henriett CSASZI  MTK55|51:59.502
12.10 Gabriela PRANTL  MET67|62:09.424
  Heats, Group 1
90 Ursa ERJAVEC  SLODNFNF


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Maplez
pb-event
Sebra Sports
Hunter
SpeedSkatingShop
Evoskates
Customboots.de