Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY 1 - CROATIAN OPEN - Zagreb, Croatia - 4-5 November 2017
 
Heats 1000 meter Junior D Girls
  4 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 1, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ2:02.304Q
2.282 Nina KORMANYOS  SZKE2:03.804Q
3.332 Magdalena HROMASOVA  BZKP2:04.297Q
4.454 Virag SCHONBORN  JSE2:08.207 
5.511 Nika KOPRIVNJAK  MET2:10.989
 Race 2, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:52.611Q
2.2118 Tamara TOKAROVA  PRE1:52.889Q
3.342 Klara STRNADOVA  STCZ1:53.736Q
4.499 Mia DOSKOVIC  SRB1:54.578 
5.51 Sophie PILTZ  AUT1:57.588
6.6112 Ivana KUBIKOVA  PRKP2:00.607
 Race 3, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1117 Radovana LESKOVA  PRE1:55.165Q
2.239 Karolina BILKOVA  STCZ1:56.394Q
3.336 Karolína HARTYCHOVÁ  KSB1:56.607Q
4.483 Luca SOMODI  SZKE1:58.767 
5.552 Boglarka GAL  JSE2:30.599
 Race 4, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Maja SOMODI  SZKE1:52.511Q
2.237 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:53.720Q
3.353 Melinda SCHONBORN  JSE-    Q
4.440 Barbora GAKOVA  STCZ-     
5.512 Veronika VANJAK  MET-    
 
Semi Final 1000 meter Junior D Girls
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 13, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:51.659Q
2.2117 Radovana LESKOVA  PRE1:52.327Q
3.336 Karolína HARTYCHOVÁ  KSB1:52.961Q
4.439 Karolina BILKOVA  STCZ1:53.203 
5.537 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:53.781
632 Magdalena HROMASOVA  BZKPDNS
 Race 14, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Maja SOMODI  SZKE1:50.064Q
2.241 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:50.428Q
3.353 Melinda SCHONBORN  JSE1:50.642Q
4.4118 Tamara TOKAROVA  PRE1:53.520 
5.582 Nina KORMANYOS  SZKE-    
6.642 Klara STRNADOVA  STCZ-    
 
Final 1000 meter Junior D Girls
 Race 35, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Veronika VANJAK  MET2:21.762 
2.252 Boglarka GAL  JSE2:26.979
3.3112 Ivana KUBIKOVA  PRKP2:30.513
 Race 36, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.183 Luca SOMODI  SZKE2:02.005 
2.240 Barbora GAKOVA  STCZ2:02.359
3.354 Virag SCHONBORN  JSE2:09.255
4.499 Mia DOSKOVIC  SRB2:09.688
5.51 Sophie PILTZ  AUT2:10.218
6.611 Nika KOPRIVNJAK  MET-    
 Race 37, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.137 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:55.414 
2.2118 Tamara TOKAROVA  PRE1:55.899
3.339 Karolina BILKOVA  STCZ1:56.422
4.442 Klara STRNADOVA  STCZ1:59.979
5.582 Nina KORMANYOS  SZKE2:03.691
 Race 38, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:53.70234 
2.241 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:54.37921
3.353 Melinda SCHONBORN  JSE1:54.87813
4.436 Karolína HARTYCHOVÁ  KSB1:59.2418
5.584 Maja SOMODI  SZKE1:59.2625
6.6117 Radovana LESKOVA  PRE2:13.6283
 
Distance Classification 1000 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.55 Monika Nikolett SZOCS  JSE1341|1|11:51.659
2.41 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ2211|2|21:50.428
3.53 Melinda SCHONBORN  JSE3133|3|31:50.642
4.36 Karolína HARTYCHOVÁ  KSB483|3|41:52.961
5.84 Maja SOMODI  SZKE551|1|51:50.064
6.117 Radovana LESKOVA  PRE631|2|61:52.327
  Final, Group 2
7.37 Kristyna ZOCKOVA  KSB12|5|11:53.720
8.118 Tamara TOKAROVA  PRE22|4|21:52.889
9.39 Karolina BILKOVA  STCZ32|4|31:53.203
10.42 Klara STRNADOVA  STCZ43|6|41:53.736
11.82 Nina KORMANYOS  SZKE52|5|52:03.691
  Final, Group 3
12.83 Luca SOMODI  SZKE14|11:58.767
13.40 Barbora GAKOVA  STCZ24|22:02.359
14.54 Virag SCHONBORN  JSE34|32:08.207
15.99 Mia DOSKOVIC  SRB44|41:54.578
16.1 Sophie PILTZ  AUT55|51:57.588
17.11 Nika KOPRIVNJAK  MET65|62:10.989
  Final, Group 4
18.12 Veronika VANJAK  MET15|12:21.762
19.52 Boglarka GAL  JSE25|22:26.979
20.112 Ivana KUBIKOVA  PRKP36|32:00.607
  Semi Final, Group 1
21.32 Magdalena HROMASOVA  BZKPDNS3|NS2:04.297


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
SpeedSkatingShop
Evoskates
Hunter
Maplez
Sebra Sports
Customboots.de