Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
ALPE ADRIA TROPHY 1 - CROATIAN OPEN - Zagreb, Croatia - 4-5 November 2017
 
Heats 777 meter Junior D Girls
  4 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 151, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.155 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:25.872Q
2.2118 Tamara TOKAROVA  PRE1:26.092Q
3.339 Karolina BILKOVA  STCZ1:26.403Q
4.499 Mia DOSKOVIC  SRB1:28.692 
5.511 Nika KOPRIVNJAK  MET1:42.367
 Race 152, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Maja SOMODI  SZKE1:26.127Q
2.236 Karolína HARTYCHOVÁ  KSB1:29.845Q
3.342 Klara STRNADOVA  STCZ1:31.292Q
4.432 Magdalena HROMASOVA  BZKP1:42.071 
5.5112 Ivana KUBIKOVA  PRKP1:56.034
6.652 Boglarka GAL  JSE2:07.153
 Race 153, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1117 Radovana LESKOVA  PRE1:26.066Q
2.253 Melinda SCHONBORN  JSE1:26.698Q
3.382 Nina KORMANYOS  SZKE1:27.889Q
4.440 Barbora GAKOVA  STCZ1:33.033 
5.512 Veronika VANJAK  MET1:49.687
 Race 154, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.141 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:26.906Q
2.237 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:28.019Q
3.383 Luca SOMODI  SZKE1:32.282Q
4.454 Virag SCHONBORN  JSE1:35.207 
5.51 Sophie PILTZ  AUT1:39.774
 
Semi Final 777 meter Junior D Girls
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 169, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Maja SOMODI  SZKE1:24.868Q
2.241 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:25.338Q
3.3118 Tamara TOKAROVA  PRE1:26.554Q
4.482 Nina KORMANYOS  SZKE1:26.833 
5.536 Karolína HARTYCHOVÁ  KSB1:28.616
6.642 Klara STRNADOVA  STCZ1:30.249
 Race 170, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1117 Radovana LESKOVA  PRE1:23.777Q
2.255 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:23.990Q
3.339 Karolina BILKOVA  STCZ1:25.398Q
4.453 Melinda SCHONBORN  JSE1:25.466 
5.537 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:26.551
6.683 Luca SOMODI  SZKE1:31.040
 
Final 777 meter Junior D Girls
 Race 191, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.112 Veronika VANJAK  MET1:46.527 
2.2112 Ivana KUBIKOVA  PRKP1:51.011
3.352 Boglarka GAL  JSE1:54.640
 Race 192, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.199 Mia DOSKOVIC  SRB1:29.148 
2.232 Magdalena HROMASOVA  BZKP1:29.249
3.354 Virag SCHONBORN  JSE1:33.674
4.41 Sophie PILTZ  AUT1:37.163
5.540 Barbora GAKOVA  STCZ1:41.790
611 Nika KOPRIVNJAK  METP
 Race 193, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.153 Melinda SCHONBORN  JSE1:27.014 
2.282 Nina KORMANYOS  SZKE1:27.120
3.383 Luca SOMODI  SZKE1:27.531
4.442 Klara STRNADOVA  STCZ1:27.730
5.537 Kristyna ZOCKOVA  KSB1:45.197
636 Karolína HARTYCHOVÁ  KSBP
 Race 194, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.184 Maja SOMODI  SZKE1:21.66734 
2.2117 Radovana LESKOVA  PRE1:22.31821
3.341 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:23.18913
4.455 Monika Nikolett SZOCS  JSE1:23.4318
5.539 Karolina BILKOVA  STCZ1:28.1705
6.6118 Tamara TOKAROVA  PRE1:56.0133
 
Distance Classification 777 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.84 Maja SOMODI  SZKE1341|1|11:21.667
2.117 Radovana LESKOVA  PRE2211|1|21:22.318
3.41 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ3131|2|31:23.189
4.55 Monika Nikolett SZOCS  JSE481|2|41:23.431
5.39 Karolina BILKOVA  STCZ553|3|51:25.398
6.118 Tamara TOKAROVA  PRE632|3|61:26.092
  Final, Group 2
7.53 Melinda SCHONBORN  JSE12|4|11:25.466
8.82 Nina KORMANYOS  SZKE23|4|21:26.833
9.83 Luca SOMODI  SZKE33|6|31:27.531
10.42 Klara STRNADOVA  STCZ43|6|41:27.730
11.37 Kristyna ZOCKOVA  KSB52|5|51:26.551
12.36 Karolína HARTYCHOVÁ  KSBP2|5|P1:28.616
  Final, Group 3
13.99 Mia DOSKOVIC  SRB14|11:28.692
14.32 Magdalena HROMASOVA  BZKP24|21:29.249
15.54 Virag SCHONBORN  JSE34|31:33.674
16.1 Sophie PILTZ  AUT45|41:37.163
17.40 Barbora GAKOVA  STCZ54|51:33.033
18.11 Nika KOPRIVNJAK  METP5|P1:42.367
  Final, Group 4
19.12 Veronika VANJAK  MET15|11:46.527
20.112 Ivana KUBIKOVA  PRKP25|21:51.011
21.52 Boglarka GAL  JSE36|31:54.640


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
pb-event
Sebra Sports
Maplez
Hunter
Evoskates
SpeedSkatingShop