Events
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STARCLASS-1 (CD-1) - Bergamo, Italy - 27-29 October 2017
 
Heats 1000 meter Ladies Junior C
 Race 43, Group A     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2120 Sietske VAN DER MEER  TRL1:48.112Q
2.324 Katia FILIPPI  CPP1:48.262Q
3.435 Betty MOESKE  ETR1:50.171Q
4.155 Lieke SPEIJERS  IJVZ1:52.279 
5.6142 Giorgia DI STASI  VGT1:52.505
6.5129 Vanessa MAZZOLENI FERRACINI  UGP1:52.639
 Race 44, Group A     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1100 Michelle VELZEBOER  STB1:48.777Q
2.36 Margherita POZZI  BOR1:48.901Q
3.456 Nikki NOORDERGRAAF  IJVZ1:49.003Q
4.244 Hannah SELTMANN  EVD1:51.133 
5.682 Serena PERGHER  SCP1:56.847
6.530 Ma´wenn CHAUVIN  CST1:57.965
 Race 45, Group A     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1140 Lucrezia CASAGRANDE  VGT1:47.859Q
2.3117 Esmee ROES  TRL1:47.993Q
3.4121 Ilse TUINSTRA  TRL1:48.854Q
4.623 Eva CANTERO  CGALE1:54.299 
5.236 Lene ESCHER  ETR-    
5143 Anna ROMEO  VGTP
 Race 46, Group A     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2139 Martina PERETTI  VGT1:50.675Q
2.743 Anna BABER  EVD1:50.831Q
3.529 CloÚ OLLIVIER  CST1:51.632Q
4.361 Lieselot NOIRON  IRTA1:51.742 
5.4110 Diede VAN OORSCHOT  SVU1:53.416
6.6128 Sveva MAZZOLENI FERRACINI  UGP1:55.469
7.187 Maaike KRAMER  SCT1:55.647
 Race 47, Group A     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.34 Ilenia BRADANINI  BOR1:47.862Q
2.4119 Anna Marit SYBRANDI  TRL1:47.964Q
3.2149 Nienke SCHEPERS  YDS1:50.080Q
4.649 Fabienne DINIZ  GO1:51.328 
5.7108 Claudia HOF  STG1:54.288
6.11 Lisa PELLEGRINI  AEV1:54.342
7.538 Daniela LIER  ETR1:55.266
 Race 48, Group A     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.55 Anna SPECHENHAUSER  BOR1:47.568Q
2.3118 Femke DE BOER  TRL1:47.690Q
3.137 Svea ROTHE  ETR1:51.200Q
4.2101 Kirsi HOOGEVEEN  STB1:51.302 
5.4141 Giulia SAVALLI  VGT1:52.150
 
Semi Finals 1000 meter Ladies Junior C
 Race 57, Group B     (1 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Kirsi HOOGEVEEN  STB1:48.416Q
2.255 Lieke SPEIJERS  IJVZ1:48.732Q
3.3142 Giorgia DI STASI  VGT1:49.002 
4.41 Lisa PELLEGRINI  AEV1:49.872
5.682 Serena PERGHER  SCP1:51.248
6.538 Daniela LIER  ETR1:51.567
 Race 58, Group B     (2 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.636 Lene ESCHER  ETR-    Q
2.144 Hannah SELTMANN  EVD-    Q
3.423 Eva CANTERO  CGALE-     
4.2141 Giulia SAVALLI  VGT-    
5.587 Maaike KRAMER  SCT-    
6.3129 Vanessa MAZZOLENI FERRACINI  UGP-    
7143 Anna ROMEO  VGTYC
 Race 59, Group B     (3 of 3)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3110 Diede VAN OORSCHOT  SVU1:51.216Q
2.5128 Sveva MAZZOLENI FERRACINI  UGP1:51.528Q
3.630 Ma´wenn CHAUVIN  CST1:54.723 
4.4108 Claudia HOF  STG2:05.076
5.149 Fabienne DINIZ  GO2:10.104ADV
261 Lieselot NOIRON  IRTAP
 


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Evoskates
Hunter
Customboots.de
Maplez
Sebra Sports
pb-event
SpeedSkatingShop