Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
DANUBIA-1 (SAB-1) - Graz, Austria - 8-10 September 2017
 
Heats 1000 meter Junior D Girls
  2 Races (the best 3 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 13, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1113 Kseniya ADAMENKO  KIEV1:56.062Q
2.262 Marija BORODOVSKA  SPARS1:56.218Q
3.354 Nina KORMANYOS  SZKE1:58.076Q
4.435 Klara STRNADOVA  STCZ1:58.782 
5.5106 Tamara TOKAROVA  PRE1:58.870
6.650 Dora SZIGETI  MTK2:00.782
7.755 Luca SOMODI  SZKE2:02.332
8.834 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ2:14.382
 Race 14, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 Alina USATOVA  SPARS1:58.325Q
2.298 Vanesa TRUSOVA  PRKP1:59.579Q
3.356 Maja SOMODI  SZKE1:59.756Q
4.430 Kristyna ZOCKOVA  CZE1:59.797 
5.533 Karolina BILKOVA  STCZ2:00.687
6.6105 Radovana LESKOVA  PRE2:02.651
7.71 Sophie PILTZ  AUT2:25.227
 
Final 1000 meter Junior D Girls
 Race 33, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.134 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ1:53.8582 
2.233 Karolina BILKOVA  STCZ1:54.3251
3.3105 Radovana LESKOVA  PRE1:54.713
4.4106 Tamara TOKAROVA  PRE1:54.995
5.550 Dora SZIGETI  MTK1:55.969
6.655 Luca SOMODI  SZKE2:01.757
7.730 Kristyna ZOCKOVA  CZE2:08.299
8.835 Klara STRNADOVA  STCZ2:13.121
9.91 Sophie PILTZ  AUT2:21.468
 Race 34, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.198 Vanesa TRUSOVA  PRKP1:56.02934 
2.2113 Kseniya ADAMENKO  KIEV1:56.17021
3.363 Alina USATOVA  SPARS1:56.48313
4.456 Maja SOMODI  SZKE1:56.5748
5.562 Marija BORODOVSKA  SPARS1:57.1195
6.654 Nina KORMANYOS  SZKE2:03.9583
 
Distance Classification 1000 meter Junior D Girls
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.98 Vanesa TRUSOVA  PRKP1342|11:56.029
2.113 Kseniya ADAMENKO  KIEV2211|21:56.062
3.63 Alina USATOVA  SPARS3131|31:56.483
4.56 Maja SOMODI  SZKE483|41:56.574
5.62 Marija BORODOVSKA  SPARS552|51:56.218
6.54 Nina KORMANYOS  SZKE633|61:58.076
  Final, Group 2
7.34 Kristyna KUDLACKOVA  STCZ128|11:53.858
8.33 Karolina BILKOVA  STCZ215|21:54.325
9.105 Radovana LESKOVA  PRE36|31:54.713
10.106 Tamara TOKAROVA  PRE45|41:54.995
11.50 Dora SZIGETI  MTK56|51:55.969
12.55 Luca SOMODI  SZKE67|62:01.757
13.30 Kristyna ZOCKOVA  CZE74|71:59.797
14.35 Klara STRNADOVA  STCZ84|81:58.782
15.1 Sophie PILTZ  AUT97|92:21.468


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
Mapleskate
pb-event
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Hunter