Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STEZ CUP - OLYMPIC HOPES 2017 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 2-3 September 2017
 
Heats 1000 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 116, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3119 Mariia UZAKOVA  KIEV2:01.467Q
2.2125 Ema ZELINSKA  PRK2:01.497Q
3.1101 Jana MALIKOVÁ  BKN2:09.959 
 Race 117, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB1:57.947Q
2.2137 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:58.707Q
3.1110 Netti NAGY  JSE2:01.839 
4.3147 Lenka GRIGAROVA  STC2:10.359
 Race 118, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4126 Lucia FILIPOVA  STEZ1:48.655Q
2.2115 Uliana DUBROVA  KHAR1:50.875Q
3.3138 Simona PAVLIKOVA  PRE1:51.915 
4.1105 Monika KUCHAROVA  ELBA2:10.419
 Race 119, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 Tereza PFEIFEROVA  BZK1:45.786Q
2.2120 Anna MAKOVETSKA  KIEV1:47.212Q
3.3118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR2:00.862 
 
Semi Final 1000 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 131, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR-    Q
2.2110 Netti NAGY  JSE-    Q
3.3105 Monika KUCHAROVA  ELBA-     
 Race 132, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1138 Simona PAVLIKOVA  PRE1:52.299Q
2.3147 Lenka GRIGAROVA  STC2:00.785Q
3.2101 Jana MALIKOVÁ  BKN-     
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 133, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2126 Lucia FILIPOVA  STEZ2:14.107Q
2.1104 Tereza PFEIFEROVA  BZK2:14.559Q
3.4113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB2:15.533 
4.3115 Uliana DUBROVA  KHAR2:16.041
 Race 134, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4125 Ema ZELINSKA  PRK1:51.665Q
2.3119 Mariia UZAKOVA  KIEV1:51.891Q
3.1120 Anna MAKOVETSKA  KIEV1:52.035 
4.2137 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:56.093
 
Final 1000 meter Ladies
 Race 153, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2101 Jana MALIKOVÁ  BKN2:03.156 
2.1105 Monika KUCHAROVA  ELBA2:04.238
 Race 154, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR1:46.164 
2.4110 Netti NAGY  JSE1:46.346
3.1138 Simona PAVLIKOVA  PRE1:49.786
4.2147 Lenka GRIGAROVA  STC2:00.216
 Race 155, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB1:45.4025 
2.1120 Anna MAKOVETSKA  KIEV1:46.4003
3.4115 Uliana DUBROVA  KHAR1:46.4742
4.2137 Alexandra HYMPANOVA  PRE1:50.3141
 Race 156, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3126 Lucia FILIPOVA  STEZ1:56.75434 
2.1125 Ema ZELINSKA  PRK1:56.85821
3.4104 Tereza PFEIFEROVA  BZK1:56.98413
4.2119 Mariia UZAKOVA  KIEV1:58.7488
 
Distance Classification 1000 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.126 Lucia FILIPOVA  STEZ1341|1|11:48.655
2.125 Ema ZELINSKA  PRK2212|1|21:51.665
3.104 Tereza PFEIFEROVA  BZK3131|2|31:45.786
4.119 Mariia UZAKOVA  KIEV481|2|41:51.891
  Final, Group 2
5.113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB151|3|11:45.402
6.120 Anna MAKOVETSKA  KIEV232|3|21:46.400
7.115 Uliana DUBROVA  KHAR322|4|31:46.474
8.137 Alexandra HYMPANOVA  PRE412|4|41:50.314
  Final, Group 3
9.118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR13|1|11:46.164
10.110 Netti NAGY  JSE23|2|21:46.346
11.138 Simona PAVLIKOVA  PRE33|1|31:49.786
12.147 Lenka GRIGAROVA  STC44|2|42:00.216
  Final, Group 4
13.101 Jana MALIKOVÁ  BKN13|3|12:03.156
14.105 Monika KUCHAROVA  ELBA24|3|22:04.238


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Sebra Sports
SpeedSkatingShop
Customboots.de
pb-event
Hunter
Mapleskate