Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
STEZ CUP - OLYMPIC HOPES 2017 - Spisska Nova Ves, Slovak Republic - 2-3 September 2017
 
Heats 500 meter Ladies
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 54, Group 1     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3126 Lucia FILIPOVA  STEZ48.158Q
2.4113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB49.224Q
3.2117 Daria VOROPAIEVA  KHAR50.000 
4.1105 Monika KUCHAROVA  ELBA59.362
 Race 55, Group 1     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3119 Mariia UZAKOVA  KIEV49.900Q
2.1137 Alexandra HYMPANOVA  PRE50.636Q
3.2118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR51.432 
4.4147 Lenka GRIGAROVA  STC59.956
 Race 56, Group 1     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2116 Yuliya KROMIDO  KHAR49.144Q
2.4104 Tereza PFEIFEROVA  BZK49.274Q
3.1110 Netti NAGY  JSE51.948 
4.3101 Jana MALIKOVÁ  BKN53.592
 Race 57, Group 1     (4 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1125 Ema ZELINSKA  PRK49.950Q
2.3115 Uliana DUBROVA  KHAR51.734Q
3.2138 Simona PAVLIKOVA  PRE-    ADV
4120 Anna MAKOVETSKA  KIEVP
 
Semi Final 500 meter Ladies
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 71, Group 2     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3120 Anna MAKOVETSKA  KIEV51.059Q
2.1110 Netti NAGY  JSE52.831Q
3.2101 Jana MALIKOVÁ  BKN55.165 
 Race 72, Group 2     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1117 Daria VOROPAIEVA  KHAR50.832Q
2.2118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR52.126Q
3.3105 Monika KUCHAROVA  ELBA58.420 
4.4147 Lenka GRIGAROVA  STC59.302
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 73, Group 1     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1126 Lucia FILIPOVA  STEZ47.560Q
2.2116 Yuliya KROMIDO  KHAR47.646Q
3.3104 Tereza PFEIFEROVA  BZK47.708 
4.5138 Simona PAVLIKOVA  PRE-    ADV
4115 Uliana DUBROVA  KHARP
 Race 74, Group 1     (2 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2119 Mariia UZAKOVA  KIEV49.754Q
2.3125 Ema ZELINSKA  PRK49.832Q
3.1113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB50.138 
4.4137 Alexandra HYMPANOVA  PRE53.044
 
Final 500 meter Ladies
 Race 94, Group 4     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1101 Jana MALIKOVÁ  BKN52.926 
2.2105 Monika KUCHAROVA  ELBA57.926
3.3147 Lenka GRIGAROVA  STC59.216
 Race 95, Group 3     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1120 Anna MAKOVETSKA  KIEV50.677 
2.3110 Netti NAGY  JSE51.645
2.4115 Uliana DUBROVA  KHAR51.645
4.2118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR52.209
 Race 96, Group 2     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1104 Tereza PFEIFEROVA  BZK48.6443 
2.2113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB48.7502
3.4137 Alexandra HYMPANOVA  PRE51.5261
4.3117 Daria VOROPAIEVA  KHAR51.660
 Race 97, Group 1     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.1126 Lucia FILIPOVA  STEZ48.19334 
2.4125 Ema ZELINSKA  PRK48.49121
3.3119 Mariia UZAKOVA  KIEV49.04913
4.2116 Yuliya KROMIDO  KHAR49.9958
5.5138 Simona PAVLIKOVA  PRE52.6535
 
Distance Classification 500 meter Ladies
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group 1
1.126 Lucia FILIPOVA  STEZ1341|1|147.560
2.125 Ema ZELINSKA  PRK2211|2|248.491
3.119 Mariia UZAKOVA  KIEV3131|1|349.049
4.116 Yuliya KROMIDO  KHAR481|2|447.646
5.138 Simona PAVLIKOVA  PRE553|4|552.653
  Final, Group 2
6.104 Tereza PFEIFEROVA  BZK132|3|147.708
7.113 Dominika SIMANDLOVÁ  KSB222|3|248.750
8.137 Alexandra HYMPANOVA  PRE312|4|350.636
9.117 Daria VOROPAIEVA  KHAR43|1|450.000
  Final, Group 3
10.120 Anna MAKOVETSKA  KIEV1P|1|150.677
11.115 Uliana DUBROVA  KHAR22|P|251.645
12.110 Netti NAGY  JSE23|2|251.645
13.118 Tetyana ZARVANSKA  KHAR43|2|451.432
  Final, Group 4
14.101 Jana MALIKOVÁ  BKN14|3|152.926
15.105 Monika KUCHAROVA  ELBA24|3|257.926
16.147 Lenka GRIGAROVA  STC34|4|359.216


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Mapleskate
Customboots.de
Hunter
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
pb-event