Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
QUÉBEC PROVINCIAL EST 3 - Chicoutimi, Canada - 14-15 January 2017
Finale 1500 m SF Ladies Groupe 2
Race 189, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
54
Anne-Christine CLOUTIER
AMQ
3:05.64
1362
2.
52
Mélina MUNGER
STF
3:06.24
1281
3.
53
Isabel OUELLET-GAGNÉ
MAT
3:06.38
1204
4.
55
Sarah-Maude CYR
AMQ
3:06.57
1132
5.
51
Léa SAVARD
TR
3:23.13
1064
56
Léna MORIN
SB
P
1000
Race 190, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
58
Jade BOUCHARD
STF
2:52.08
940
2.
59
Rosalie MARTIN
TR
2:53.63
883
3.
62
Mathilde DELVAUX
QUE
2:54.57
830
4.
61
Michelle DE SERRE
VV
2:58.68
780
5.
60
Emmanuelle LACASSE
JON
3:20.44
733
6.
57
Rosalie DESCHÊNES
RIM
3:28.58
689
Race 191, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
63
Alyssa RUSK
NB
3:01.03
648
2.
65
Laurie GIROUX
SB
3:01.18
609
3.
66
Éléonore LÉVESQUE
BAC
3:01.21
572
4.
67
Marie-Michelle GAGNON
STF
3:01.33
538
5.
64
Jeanne BERGERON
ROB
3:01.47
506
6.
68
Océane COULOMBE
RIM
3:06.80
475
Race 192, Group 4 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
69
Daranie DESMARTEAU
LEV
2:54.38
447
2.
72
Jeanne BEAULIEU
RIM
2:54.80
420
3.
73
Evelyne MALTAIS
RIM
2:54.97
395
4.
70
Sophie BURON
STF
2:55.12
371
5.
71
Rosemarie PLOURDE
QUE
2:56.06
349
6.
74
Krystel FREDETTE
SB
2:56.75
328
Race 193, Group 5 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
75
Britanie FITZBACK
QUE
3:03.55
308
2.
76
Angélique LALIBERTÉ
LEV
3:07.12
290
Distance Classification 1500 m SF Ladies Groupe 2
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Victories
Best time
Finale, Group 1
1.
54
Anne-Christine CLOUTIER
AMQ
1
1362
1
3:05.64
2.
52
Mélina MUNGER
STF
2
1281
2
3:06.24
3.
53
Isabel OUELLET-GAGNÉ
MAT
3
1204
3
3:06.38
4.
55
Sarah-Maude CYR
AMQ
4
1132
4
3:06.57
5.
51
Léa SAVARD
TR
5
1064
5
3:23.13
Finale, Group 2
6.
58
Jade BOUCHARD
STF
1
940
1
2:52.08
7.
59
Rosalie MARTIN
TR
2
883
2
2:53.63
8.
62
Mathilde DELVAUX
QUE
3
830
3
2:54.57
9.
61
Michelle DE SERRE
VV
4
780
4
2:58.68
10.
60
Emmanuelle LACASSE
JON
5
733
5
3:20.44
11.
57
Rosalie DESCHÊNES
RIM
6
689
6
3:28.58
Finale, Group 3
12.
63
Alyssa RUSK
NB
1
648
1
3:01.03
13.
65
Laurie GIROUX
SB
2
609
2
3:01.18
14.
66
Éléonore LÉVESQUE
BAC
3
572
3
3:01.21
15.
67
Marie-Michelle GAGNON
STF
4
538
4
3:01.33
16.
64
Jeanne BERGERON
ROB
5
506
5
3:01.47
17.
68
Océane COULOMBE
RIM
6
475
6
3:06.80
Finale, Group 4
18.
69
Daranie DESMARTEAU
LEV
1
447
1
2:54.38
19.
72
Jeanne BEAULIEU
RIM
2
420
2
2:54.80
20.
73
Evelyne MALTAIS
RIM
3
395
3
2:54.97
21.
70
Sophie BURON
STF
4
371
4
2:55.12
22.
71
Rosemarie PLOURDE
QUE
5
349
5
2:56.06
23.
74
Krystel FREDETTE
SB
6
328
6
2:56.75
Finale, Group 5
24.
75
Britanie FITZBACK
QUE
1
308
1
3:03.55
25.
76
Angélique LALIBERTÉ
LEV
2
290
2
3:07.12
Finale, Group 1
56
Léna MORIN
SB
P
1000
P
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters