Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
QUÉBEC ELITE 1 - Sherbrooke, NS, Canada - 24-25 September 2016
Qualif. 1500 meter Men
Race 6, Group 2 (1 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
132
Vincent BÉDARD
LON
2:31.577
2.
120
Jean-Sébastien BEAULNE
PAT
2:31.685
3.
144
Mathieu DUMONT
CHI
2:32.501
4.
142
Jérome MUNGER
CPVQ
2:33.495
5.
130
Nicolas PERREAULT
SB
2:45.742
137
Guillaume DION
SB
P
Race 7, Group 2 (2 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
117
Alexis MARCEAU
RDL
2:20.795
2.
124
Dominic BERNIER
RDL
2:21.396
3.
141
Benjamin WARD
MGB
2:21.835
4.
134
Charles-Étienne NADEAU
PAT
2:21.877
5.
133
Louis-Étienne BELLAVANCE
TR
2:22.020
6.
143
Jonathan BOYER
LON
2:22.759
Race 8, Group 2 (3 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
125
Louis-Félix LANGEVIN
CPVQ
2:19.754
2.
128
Francis DUMOUCHEL
CRCE
2:19.867
3.
135
Thierry MONTREUIL
CPVQ
2:19.981
4.
145
Antoine CAILLÉ
LAN
2:21.728
5.
136
Charles FORTIN
CHI
2:22.565
Race 9, Group 2 (4 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
123
Tommy HAMELIN-LABRECQUE
MGB
2:21.428
2.
127
Éliot MORIN
VV
2:21.815
3.
129
Charles-Émile GÉLINAS-DION
PAT
2:22.269
4.
122
Manuel-Jésus CASTILLO
MGB
2:22.379
5.
138
Jackob SAVARD
PAT
2:22.406
Race 10, Group 2 (5 of 5)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
121
Julien ARMAND
MGB
2:22.568
2.
131
Antoine GAGNON-LAMARCHE
CPVQ
2:23.583
3.
139
Marc-Antoine LEMAY
SB
2:23.850
4.
126
Simon DAUDELIN
MGB
2:23.883
5.
140
Maxim SIMARD
DB
2:27.266
Race 14, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
103
Marc-Olivier LEMAY
CRCE
2:29.594
2.
102
Brendan COREY
CRCE
2:29.842
3.
106
Arye RICHARDS
CRCE
2:30.232
4.
105
Jordan PIERRE-GILLES
CRCE
2:30.744
5.
118
Jérôme PETTERSEN-COULOMBE
MGB
2:31.275
109
Alexander HALE
CRCE
P
Race 15, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
114
Dominic GOYETTE
CRCE
2:18.941
2.
111
Maxime ST-JULES
MGB
2:20.502
3.
119
Victor GUILHE LA COMBE DE VILLERS
SB
2:21.012
4.
107
Mathieu CELESTIN
CRCE
2:23.794
5.
112
Yannick DESMEULES
CRCE
2:39.573
115
Alphonse OUIMETTE
CRCE
P
Race 16, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
101
Maxime LAOUN
CRCE
2:23.009
2.
110
Gibson Laurent HIMBEAULT
CRCE
2:24.830
3.
108
Gabriel MAILLE
CRCE
2:24.996
4.
113
Felix CHEMIN
CRCE
2:25.151
5.
104
Antoine ROY
CRCE
2:57.226
116
Maxime RAYMOND-CHITAYA
CRCE
YC
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters