Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
QUÉBEC ELITE 1 - Sherbrooke, NS, Canada - 24-25 September 2016
Demi 1000 meter Men
Race 116, Group 3 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
102
Brendan COREY
CRCE
1:36.894
2.
120
Jean-Sébastien BEAULNE
PAT
1:37.244
3.
119
Victor GUILHE LA COMBE DE VILLERS
SB
1:37.325
4.
123
Tommy HAMELIN-LABRECQUE
MGB
1:38.452
5.
129
Charles-Émile GÉLINAS-DION
PAT
1:38.770
Race 117, Group 3 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
121
Julien ARMAND
MGB
1:46.136
2.
126
Simon DAUDELIN
MGB
1:46.183
3.
125
Louis-Félix LANGEVIN
CPVQ
2:11.162
4.
122
Manuel-Jésus CASTILLO
MGB
-
128
Francis DUMOUCHEL
CRCE
YC
Race 118, Group 4 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
118
Jérôme PETTERSEN-COULOMBE
MGB
1:36.806
2.
136
Charles FORTIN
CHI
1:37.281
3.
135
Thierry MONTREUIL
CPVQ
1:37.964
4.
134
Charles-Étienne NADEAU
PAT
1:40.172
5.
131
Antoine GAGNON-LAMARCHE
CPVQ
1:42.451
Race 119, Group 4 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
130
Nicolas PERREAULT
SB
1:39.751
2.
137
Guillaume DION
SB
1:40.484
3.
132
Vincent BÉDARD
LON
1:40.489
4.
140
Maxim SIMARD
DB
1:42.908
133
Louis-Étienne BELLAVANCE
TR
P
Race 120, Group 5 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
127
Éliot MORIN
VV
1:40.981
2.
143
Jonathan BOYER
LON
1:41.910
3.
144
Mathieu DUMONT
CHI
1:42.123
4.
142
Jérome MUNGER
CPVQ
1:42.654
5.
145
Antoine CAILLÉ
LAN
1:44.588
Race 121, Group 5 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
138
Jackob SAVARD
PAT
1:41.949
2.
141
Benjamin WARD
MGB
1:42.112
3.
139
Marc-Antoine LEMAY
SB
1:42.214
4.
124
Dominic BERNIER
RDL
1:42.546
Race 126, Group 1 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
107
Mathieu CELESTIN
CRCE
-
2.
106
Arye RICHARDS
CRCE
1:35.947
3.
104
Antoine ROY
CRCE
1:37.312
4.
110
Gibson Laurent HIMBEAULT
CRCE
-
115
Alphonse OUIMETTE
CRCE
P
Race 127, Group 1 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
101
Maxime LAOUN
CRCE
1:29.960
2.
103
Marc-Olivier LEMAY
CRCE
1:30.145
3.
116
Maxime RAYMOND-CHITAYA
CRCE
1:30.404
4.
109
Alexander HALE
CRCE
1:30.592
Race 128, Group 2 (1 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
111
Maxime ST-JULES
MGB
1:45.101
2.
117
Alexis MARCEAU
RDL
1:45.285
3.
112
Yannick DESMEULES
CRCE
1:45.294
Race 129, Group 2 (2 of 2)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
108
Gabriel MAILLE
CRCE
1:52.046
2.
105
Jordan PIERRE-GILLES
CRCE
1:52.119
3.
113
Felix CHEMIN
CRCE
1:52.215
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters