Events
17-banner-Oberstdorf-Nebelhorn
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
17-banner-Turnhout-opening
17-banner-Benatky-Danubia
17-banner-Bormio-Alta Valtellina
17-banner-Bergamo-StarClass
Shanghai Worldcup
17-banner-Davos-StarClass
17-banner-Seoul-WC
17-banner-Shanghai-Trophy
17-banner-Sofia-Danubia
17-banner-Bormio-StarClass
17-banner-Oberstdorf-StarClass
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
NAT. CHAMPIONSHIPS JUNIORS NED - Utrecht, Netherlands - 4-5 March 2017

Overall Classification Heren Junioren C
RankNameAffil
1. Jens VAN 'T WOUT  ASCJE
2. Hessel VAN BERKUM  TRL
3. Jesse SPEIJERS  IJVZ
4. Zeno DE BOER  SVU
5. Henk VAN ATTEN  IHCL
6. Brian VAN RIET  TRL
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 meter.
 
 
Overall Classification Heren Junioren B
RankNameAffil
1. Tom HOFKER  STB
2. Bram STEENAART  SVU
3. Sven ROES  TRL
4. Hugo BOSMA  STB
5. Ingmar VAN DE GRIEK  STA
6. Nathan JANSEN  TRL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 meter.
 
 
Overall Classification Heren Junioren A
RankNameAffil
1. Friso EMONS  STB
2. Jasper BRUNSMANN  TRL
3. Kay HUISMAN  HVHW
4. Nils VAN DER VEGT  SCT
5. Sam AAGTEN  SCT
6. David TEN CATE  IJVZ
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 meter.
 
 
Overall Classification Dames Junioren C
RankNameAffil
1. Georgie DALRYMPLE  HVHW
2. Xandra VELZEBOER  STB
3. Anne Floor OTTER  SCT
4. Savannah AUDIER  IHCL
5. Roos ANTONISSEN  STG
6. Esmee ROES  TRL
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 777 meter | 1500 meter.
 
 
Overall Classification Dames Junioren B
RankNameAffil
1. Marijn WIERSMA  STA
2. Joni TERSTEEG  SVU
3. Sanne HOFKER  STB
4. Sara VAN ZUIJLEN  IHCL
5. Simone VEENSTRA  TRL
6. Vivienne DE JONG  IHCL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 meter.
 
 
Overall Classification Dames Junioren A
RankNameAffil
1. Emma VAN ZUIJLEN  IHCL
2. Avalon AARDOOM  HVHW
3. Maureen ONDERWATER  IHCL
4. Iris ANTONISSEN  STG
5. Felicia VAN DAM  IJVZ
6. Laura OTTING  IHCL
Overall Classification
1500 meter | 500 meter | 1000 meter | 1500 meter.
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Hunter
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
pb-event
Mapleskate
Customboots.de