Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
KNSB CUP 6 - Groningen, Netherlands - 11 February 2017
 
Finale 3000 m Relay Mixed Relay
 Race 51, Groep 1     (1 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.223 Team W  W5:12.987 
 100Luke TEN KLOOSTER
 107Loes VERHEUL
 109Lars DE GROOT
 114Justus KLASTER
2.321 Team U  U5:17.652
 102Anna TIMMERMAN
 106Myrthe WIELINGA
 113Arthur ZIJLSTRA
 136Martijn DOUMA
3.122 Team V  V5:18.260
 98Femke DE BOER
 105Manouk GIJSBERS
 111Marcel VALIZE
 118Thomas VAN DER VAART
 Race 52, Groep 1     (2 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.218 Team R  R4:55.856 
 95Jeremy BRINKERS
 137Steijn KOOPS
 138Nikki NOORDERGRAAF
 149Jorik VAN DER VAART
2.317 Team Q  Q4:57.249
 77Florine HEHEWERTH
 90Yara MEIJERS
 91Jens RUIJS
 120Silke VAN RIEL
3.120 Team T  T4:57.815
 82Roos ANTONISSEN
 93Felicia VAN DAM
 104Claudia HOF
 124Daan KOS
 Race 53, Groep 1     (3 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.413 Team M  M4:41.409 
 43Danique VAN LOBENSTEIN
 57Pieter BOLSIUS
 68Esther GIJSBERS
 150Jari VAN POLEN
2.215 Team O  O4:47.257
 55Michelle VELZEBOER
 72Tijn LEIJGRAAFF
 75Claretta CARAVITA
 92Chris BRIJDER
3.116 Team P  P4:47.392
 60Max VAN WIJK
 80Joris BERGSMA
 99Dedmer BOUMA
 146Niek ENGELHART
4.314 Team N  N4:48.934
 61Lucas BREMMER
 70Loe VAN BELLE
 85Esmee ROES
 97Kai AARTS
 Race 54, Groep 1     (4 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.312 Team L  L1:00.794 
 42Brian VAN RIET
 54Nina HOGEVEEN
 69Maureen ONDERWATER
 74Zeno DE BOER
2.211 Team K  K1:00.714
 47Rolf VAN KLEEF
 48Henk VAN ATTEN
 52Joni TERSTEEG
 121Jenning DE BOO
3.410 Team J  J59.009
 44Xandra VELZEBOER
 86Chris BARTELS
 120Jorn HOLWERDA
 147Jesse SPEIJERS
4.19 Team I  I51.576
 49Marijn WIERSMA
 51Syb KOOT
 56Melvin WILTING
 79Anne Floor OTTER
 Race 55, Groep 1     (5 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.47 Team G  G4:22.089 
 34Ingmar VAN DE GRIEK
 40Caspar DOUMA
 48Jos VAN DER NOLL
 132Adwin SNELLINK
2.36 Team F  F4:27.296
 16Sam AAGTEN
 30Jens VAN 'T WOUT
 128Koen KERSTEN
 130Hessel KOOT
3.15 Team E  E4:28.663
 20Marc VELZEBOER
 31Niels KINGMA
 36Mark VAN WIJNGAARDEN
 137Steyn LAND
4.28 Team H  H4:41.635
 23Oliver KERSTEN
 26Emma VAN ZUIJLEN
 63Hilco HEIJNE
 144Teun BOER
 Race 56, Groep 1     (6 of 6)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.14 Team D  D4:18.599 
 5Bas BOELSMA
 10Bram STEENAART
 13David TEN CATE
 45Guillian VAN WAASDIJK
2.33 Team C  C4:19.049
 9Nathan JANSEN
 12Mark CHONG
 18Kay HUISMAN
 135Tom HOFKER
3.22 Team B  B4:23.091
 3Friso EMONS
 6Leon BLOEMHOF
 8Mylan ELZINK
 22Robin VAN RIET
4.41 Team A  A4:27.573
 7Jasper BRUNSMANN
 11Sven ROES
 33Ties KUIPER
 432Hessel VAN BERKUM


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
Customboots.de
Sebra Sports
SpeedSkatingShop
Hunter
Maplez
Evoskates