Events
17-banner-Melbourne-Open
17-banner-Spiska-Danubia
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EUROPACUP FINAL - Hasselt, Belgium - 24-26 March 2017
 
Heats 1000 meter Ladies Junior C
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 130, Group A     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.3131 Petra RUSNAKOVA  SVK1:45.516Q
2.265 Viola DE PIAZZA  ITA1:45.694Q
3.187 Caroline MURPHY  LUX1:57.422ADV
4118 Wiktoria ZAK  POLP
 Race 131, Group A     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.396 Georgie DALRYMPLE  NED1:45.738Q
2.464 Giorgia BRESCIANI  ITA1:45.781Q
3.29 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE1:47.954 
4.127 Olivia WEEDON  GBR-    
 Race 132, Group A     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.4132 Lucia FILIPOVA  SVK1:49.021Q
2.198 Anne Floor OTTER  NED1:56.643Q
3.347 Regina Eszter VARGA  HUN2:25.772ADV
2119 Wiktoria TKACZUK  POLP
 Race 133, Group A     (4 of 4)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.297 Xandra VELZEBOER  NED1:50.665Q
2.463 Elisa CONFORTOLA  ITA1:50.705Q
3.3133 Ema ZELINSKA  SVK1:50.811 
4.148 Fanni DOBRAN  HUN1:53.665
 
Semi Final 1000 meter Ladies Junior C
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 148, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.396 Georgie DALRYMPLE  NED1:39.569Q
2.1131 Petra RUSNAKOVA  SVK1:39.773Q
3.5132 Lucia FILIPOVA  SVK1:40.651 
4.265 Viola DE PIAZZA  ITA1:40.671
5.464 Giorgia BRESCIANI  ITA1:42.513
 Race 149, Group A     (2 of 2)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.263 Elisa CONFORTOLA  ITA1:40.978Q
2.197 Xandra VELZEBOER  NED1:41.050Q
3.398 Anne Floor OTTER  NED1:41.180 
4.487 Caroline MURPHY  LUX1:43.370
5.547 Regina Eszter VARGA  HUN1:44.586
 
Final 1000 meter Ladies Junior C
 Race 234, Group C     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2133 Ema ZELINSKA  SVK1:58.586 
2.427 Olivia WEEDON  GBR1:59.000
3.19 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE1:59.072
4.348 Fanni DOBRAN  HUN1:59.162
 Race 235, Group B     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.464 Giorgia BRESCIANI  ITA1:39.9735 
2.398 Anne Floor OTTER  NED1:40.2963
3.1132 Lucia FILIPOVA  SVK1:40.8552
4.265 Viola DE PIAZZA  ITA1:40.9101
5.647 Regina Eszter VARGA  HUN1:44.676
6.587 Caroline MURPHY  LUX2:30.796
 Race 236, Group A     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.497 Xandra VELZEBOER  NED1:44.39034 
2.2131 Petra RUSNAKOVA  SVK1:44.64021
3.363 Elisa CONFORTOLA  ITA2:09.45613
196 Georgie DALRYMPLE  NEDP5
 
Distance Classification 1000 meter Ladies Junior C
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group A
1.97 Xandra VELZEBOER  NED1341|2|11:41.050
2.131 Petra RUSNAKOVA  SVK2211|2|21:39.773
3.63 Elisa CONFORTOLA  ITA3132|1|31:40.978
4.96 Georgie DALRYMPLE  NEDP51|1|P1:39.569
  Final, Group B
5.64 Giorgia BRESCIANI  ITA152|5|11:39.973
6.98 Anne Floor OTTER  NED232|3|21:40.296
7.132 Lucia FILIPOVA  SVK321|3|31:40.651
8.65 Viola DE PIAZZA  ITA412|4|41:40.671
9.47 Regina Eszter VARGA  HUN53|5|51:44.586
10.87 Caroline MURPHY  LUX63|4|61:43.370
  Final, Group C
11.133 Ema ZELINSKA  SVK13|11:50.811
12.27 Olivia WEEDON  GBR24|21:59.000
13.9 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE33|31:47.954
14.48 Fanni DOBRAN  HUN44|41:53.665
  Heats, Group A
118 Wiktoria ZAK  POLPP
119 Wiktoria TKACZUK  POLPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
pb-event
Hunter
Evoskates
Maplez
Sebra Sports
Customboots.de
SpeedSkatingShop