Events
East Asia Games
Budapest Worldcup
Dordrecht Worldcup
Shanghai Worldcup
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
EUROPACUP FINAL - Hasselt, Belgium - 24-26 March 2017
 
Heats 500 meter Ladies Junior C
  4 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Semi Final)
 Race 33, Group A     (1 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.365 Viola DE PIAZZA  ITA47.707Q
2.227 Olivia WEEDON  GBR48.154Q
3.487 Caroline MURPHY  LUX48.177 
4.197 Xandra VELZEBOER  NED-    
 Race 34, Group A     (2 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.296 Georgie DALRYMPLE  NED46.842Q
2.1131 Petra RUSNAKOVA  SVK47.141Q
3.463 Elisa CONFORTOLA  ITA47.743 
4.348 Fanni DOBRAN  HUN50.167
 Race 35, Group A     (3 of 4)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.464 Giorgia BRESCIANI  ITA47.934Q
2.2133 Ema ZELINSKA  SVK48.061Q
3.398 Anne Floor OTTER  NED48.227 
4.1119 Wiktoria TKACZUK  POL48.715
 Race 36, Group A     (4 of 4)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.2118 Wiktoria ZAK  POL49.290Q
2.447 Regina Eszter VARGA  HUN49.374Q
3.19 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE49.744 
3132 Lucia FILIPOVA  SVKP
 
Semi Final 500 meter Ladies Junior C
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 98, Group B     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.163 Elisa CONFORTOLA  ITA48.282Q
2.298 Anne Floor OTTER  NED48.374Q
3.39 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE49.332 
4.448 Fanni DOBRAN  HUN50.178
 Race 99, Group B     (2 of 2)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.397 Xandra VELZEBOER  NED48.498Q
2.187 Caroline MURPHY  LUX48.638Q
3.2119 Wiktoria TKACZUK  POL57.089 
  2 Races (the best 2 skaters of each race qualify for the Final)
 Race 100, Group A     (1 of 2)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.165 Viola DE PIAZZA  ITA48.384Q
2.227 Olivia WEEDON  GBR49.077Q
3.447 Regina Eszter VARGA  HUN1:03.189ADV
3118 Wiktoria ZAK  POLP
 Race 101, Group A     (2 of 2)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Georgie DALRYMPLE  NED46.984Q
2.3131 Petra RUSNAKOVA  SVK47.056Q
3.264 Giorgia BRESCIANI  ITA47.123 
4.4133 Ema ZELINSKA  SVK47.410
 
Final 500 meter Ladies Junior C
 Race 114, Group D     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.248 Fanni DOBRAN  HUN51.490 
2.19 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE-    
3119 Wiktoria TKACZUK  POLP
 Race 115, Group C     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.397 Xandra VELZEBOER  NED47.684 
2.298 Anne Floor OTTER  NED48.027
3.163 Elisa CONFORTOLA  ITA48.144
4.487 Caroline MURPHY  LUX48.382
 Race 116, Group B     (1 of 1)    
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.164 Giorgia BRESCIANI  ITA47.9383 
2.2133 Ema ZELINSKA  SVK48.0582
 Race 117, Group A     (1 of 1)       video
FinishStartPos.Nr.NameAffilTimePointsQualification
1.196 Georgie DALRYMPLE  NED46.87834 
2.2131 Petra RUSNAKOVA  SVK46.90221
3.365 Viola DE PIAZZA  ITA47.23413
4.547 Regina Eszter VARGA  HUN49.0648
5.427 Olivia WEEDON  GBR49.6885
 
Distance Classification 500 meter Ladies Junior C
RankNrNameAffilFinishFPBest time
  Final, Group A
1.96 Georgie DALRYMPLE  NED1341|1|146.842
2.131 Petra RUSNAKOVA  SVK2212|2|246.902
3.65 Viola DE PIAZZA  ITA3131|1|347.234
4.47 Regina Eszter VARGA  HUN482|3|449.064
5.27 Olivia WEEDON  GBR552|2|548.154
  Final, Group B
6.64 Giorgia BRESCIANI  ITA131|3|147.123
7.133 Ema ZELINSKA  SVK222|4|247.410
  Semi Final, Group A
8.118 Wiktoria ZAK  POLP1|P49.290
  Final, Group C
9.97 Xandra VELZEBOER  NED14|1|147.684
10.98 Anne Floor OTTER  NED23|2|248.027
11.63 Elisa CONFORTOLA  ITA33|1|347.743
12.87 Caroline MURPHY  LUX43|2|448.177
  Final, Group D
13.48 Fanni DOBRAN  HUN14|4|150.167
14.9 Dominika SIMANDLOVÁ  CZE23|3|249.332
15.119 Wiktoria TKACZUK  POLP4|3|P48.715
  Heats, Group A
132 Lucia FILIPOVA  SVKPP


.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
SpeedSkatingShop
Sebra Sports
Mapleskate
Hunter
Customboots.de