Events
HOME
NEWS
COMPETITIONS
LIVE
RANKINGS
STATISTICS
ATHLETES
ENTRY
SERVICES
LINKS
WEB-TV
[
Back
]
Results
HUNGARIAN OPEN - 14TH TISZA CUP - Szeged, Hungary - 3-5 March 2017
Heats 1000 meter Junior D Boys
3 Races (the best skater of each race qualifies for the Final, total 6 skaters)
Race 20, Group 1 (1 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Sebastian VOLMER
ISK
1:56.215
Q
2.
2
37
TACZMAN Mate
JSE
1:57.433
3.
3
55
KRAUSZ Armin
MTK
1:58.597
4.
4
90
NÓGRÁDI Marcell
TKKSE
2:04.139
5.
5
53
CSIZMADIA Mark
MTK
2:17.929
Race 21, Group 1 (2 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
56
SZARVASI Peter
MTK
1:52.218
Q
2.
2
9
Ivaylo NEDYALKOV
BUL
1:59.255
3.
3
167
Bartolomej GINA
PRE
2:08.438
4.
4
54
GYORY Mark
MTK
2:08.988
5.
5
36
SZUCS Marton
JSE
2:16.720
Race 22, Group 1 (3 of 3)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
8
Stefan-Alexander KUMURDJIEV
BUL
1:54.070
Q
2.
2
103
Adam DOBOS
FCS
1:59.257
3.
3
126
Luca MOCAN
ROU
2:07.551
4.
4
58
ZOLYOMI Laszlo
MTK
2:13.717
5.
5
91
PETER Tamas
TKKSE
2:19.529
Final 1000 meter Junior D Boys
Race 48, Group 3 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
53
CSIZMADIA Mark
MTK
2:05.728
2.
2
91
PETER Tamas
TKKSE
2:16.392
3.
3
36
SZUCS Marton
JSE
2:16.774
Race 49, Group 2 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
55
KRAUSZ Armin
MTK
1:58.042
2.
2
167
Bartolomej GINA
PRE
1:58.133
3.
3
58
ZOLYOMI Laszlo
MTK
1:58.948
4.
4
90
NÓGRÁDI Marcell
TKKSE
1:59.090
5.
5
126
Luca MOCAN
ROU
2:11.257
6.
6
54
GYORY Mark
MTK
-
Race 50, Group 1 (1 of 1)
Finish
StartPos.
Nr.
Name
Affil
Time
Points
Qualification
1.
1
121
Sebastian VOLMER
ISK
1:55.146
34
2.
2
56
SZARVASI Peter
MTK
1:55.175
21
3.
3
8
Stefan-Alexander KUMURDJIEV
BUL
1:58.530
13
4.
4
9
Ivaylo NEDYALKOV
BUL
1:59.945
8
5.
5
103
Adam DOBOS
FCS
2:26.297
5
6
37
TACZMAN Mate
JSE
P
Distance Classification 1000 meter Junior D Boys
Rank
Nr
Name
Affil
Finish
FP
Best time
Final, Group 1
1.
121
Sebastian VOLMER
ISK
1
34
1|1
1:55.146
2.
56
SZARVASI Peter
MTK
2
21
1|2
1:52.218
3.
8
Stefan-Alexander KUMURDJIEV
BUL
3
13
1|3
1:54.070
4.
9
Ivaylo NEDYALKOV
BUL
4
8
2|4
1:59.255
5.
103
Adam DOBOS
FCS
5
5
2|5
1:59.257
6.
37
TACZMAN Mate
JSE
P
2|P
1:57.433
Final, Group 2
7.
55
KRAUSZ Armin
MTK
1
3|1
1:58.042
8.
167
Bartolomej GINA
PRE
2
3|2
1:58.133
9.
58
ZOLYOMI Laszlo
MTK
3
4|3
1:58.948
10.
90
NÓGRÁDI Marcell
TKKSE
4
4|4
1:59.090
11.
126
Luca MOCAN
ROU
5
3|5
2:07.551
12.
54
GYORY Mark
MTK
6
4|6
2:08.988
Final, Group 3
13.
53
CSIZMADIA Mark
MTK
1
5|1
2:05.728
14.
91
PETER Tamas
TKKSE
2
5|2
2:16.392
15.
36
SZUCS Marton
JSE
3
5|3
2:16.720
.
Contact:
[
Back
]
copyright & ownership
Supporters