Events
Hasselt Europacup
Masters Games
Turnhout Closing Games
Oberstdorf Shorttrack Summercamp
East Asia Games
HOME NEWS COMPETITIONS LIVE RANKINGS STATISTICS ATHLETES ENTRY SERVICES LINKS WEB-TV
[ Back ]
Results
 
55TH ALBERTO NICOLODI TROPHY - Trento, Italy - 13-14 February 2016

Overall Classification Ladies Junior D
RankNameAffil
1. Martina PERETTI  VGT
2. Katia FILIPPI  CPP
3. Desire POZZI  BOR
4. Anna SPECHENHAUSER  BOR
5. Ilenia BRADANINI  BOR
6. Margherita POZZI  BOR
Overall Classification
777 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior B
RankNameAffil
1. Gloria CONFORTOLA  BOR
2. Melissa TUNNO  VGT
3. Valentina BONATI  PON
4. Francesca TASSIN  VGT
5. Melissa MANFÈ  PCL
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Ladies Junior C
RankNameAffil
1. Elisa CONFORTOLA  BOR
2. Giorgia BRESCIANI  BOR
3. Nancy PICCHIERRI  VGT
4. Gaia VIGLIANISI  VGT
5. Zsofia TOTH  MTK
6. Lara KRONER  ECK
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Ladies Junior E
RankNameAffil
1. Matilde DE BETTIN  UGP
2. Noemi DELLA MORETTA  BOR
3. Margherita BETTI  VGP
4. Emily TORMEN  UGP
5. Viola SIMONINI  BOR
6. Nadia DAL SIE  UGP
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Ladies Junior F
RankNameAffil
1. Dora SZIGETI  MTK
2. Chiara RODONDI  BOR
3. Sina KRONER  ECK
4. Sara MARTINELLI  BOR
5. Virginia CARNINO  SGR
6. Chiara PELLEGRINI  AEV
Overall Classification
444 meter | 333 meter | 555 meter
 
 
Overall Classification Men Junior B
RankNameAffil
1. Mark CHONG  BOR
2. Michele CECON  PON
3. Alberto RAVA  AGO
4. Damiano ALBERTI  BOR
5. Marci VELLA  MTK
6. Claudio GAROGLIO  VGT
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Men Junior C
RankNameAffil
1. Luca SPECHENHAUSER  BOR
2. Peter KMETYKO  TKKS
3. Thomas NADALINI  CPP
4. Farkas SIRALY  MTK
5. Johann KAISER  ECK
6. Adam SZIGETI  MTK
Overall Classification
1000 meter | 500 meter | 1500 m SF
 
 
Overall Classification Men Junior D
RankNameAffil
1. Bence NOGRADI  TKKS
2. Gabriel VOLET  OGCA
3. Davide OSS CHEMPER  CPP
4. Maurizio TUNNO  VGT
5. Beno SIRALY  MTK
6. Stefano PEDERZOLLI  SGPV
Overall Classification
777 meter | 500 meter | 1000 meter
 
 
Overall Classification Men Junior E
RankNameAffil
1. Giacomo PEDRINI  BOR
2. Alessandro LOREGGIA  AEV
3. Lorenzo PREVITALI  SES
4. Gabriel MATURI PADOVANI  SGPV
5. Abel SZILAGYI  TKKS
6. Tibor KOMERICKI  SLO
Overall Classification
500 meter | 333 meter | 777 meter
 
 
Overall Classification Men Junior F
RankNameAffil
1. Daniele ZAMPEDRI  SCP
2. Marco DEGLI UOMINI  PON
3. Alex MAESTRI  SGPV
4. Mattia LEONARDELLI  CPP
5. Nicola GHESLA  SGT
6. Casey PICHIERRI  VGT
Overall Classification
444 meter | 333 meter | 555 meter
 
 
.

Contact:

 
[ Back ]
copyright & ownership
Supporters
Customboots.de
Sebra Sports
Mapleskate
SpeedSkatingShop
Hunter